• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/spor59
Puan Durumu&Fikstür
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Salih Canikli'den Önemli Açıklamalar

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Salih Canikli Tekirdağspor Gazetesine Verdiği Röportajda Önemli Konulara Değindi...

Sizi Tekirdağspor Başkanı olmaya Yönlendiren Durum Ne İdi?

Tekirdağspor’u aldığımızda kulüp çok sıkıntılı bir durumdaydı. Takım kampa gitmişti ve kampta rehin kalmıştı.  Bu olayın ardından da Arsinspor maçı için deplasmana gitmişti. O maçta çocuklar galibiyet alarak Tekirdağ’a sosyal medyada bir video yayınlayarak bir mesaj verdiler. ‘ ‘ Eğer bu takıma kimse sahip çıkmazsa, biz bu takımı bırakıyoruz’ demişlerdi. Bende bu haber üzerine en son Tekirdağspor kongresinde yardım etmeyi düşündüm.  Bunun üzerine bir radyo binasında toplantı yapıldı. Amacım 40 bin TL bağış yapmaktı ama hiç aklımızda yokken birden o toplantıdan başkan olarak çıktık. Maddi yetersizliklerden dolayı4 Tekirdağspor oyuncusu gitmişti. Giden oyuncuları ikna edip tekrardan takımın oyuncusu olmasını kongrede başkan olmadan sağladık.

Tekirdağspor takımının başına geldiğimizde kaydı tutulan hiçbir resmi evrak ve üye defterleri dahi yoktu.Salih Canikli yönetimi olarak hepsini resmi şekilde kayıtlara geçirdik. Bugüne kadar Tekirdağspor için harcadığımız miktar 650 bin TL civarındadır. Ancak bunlara tarafımdan herhangi bir temlik koyulmayacaktır.

Bundan Sonraki Projeleriniz Nelerdir?

Göreve geldiğimizden bu yana projeler geliştiriyoruz. Mesela Tekirdağspor için destek gecesi düzenledik. Destek gecesine pek katılım olmadı. Tekirdağ halkının spora bakış açısı maalesef zayıf yada insanların futbola karşı güvenleri kırılmış. Biz bu kırılmışlığı ve spora bakış açısını onarıp en üst seviyeye getireceğiz.

Tekirdağspor adına düzediğiniz yardım ve destek gecesinde ne kadarlık bağış sağlandı?

Tekirdağspor adına düzenlediğimiz dayanışma, destek ve yardım gecesinde toplanan miktar 80 bin TL gibi bir rakam oldu. Tabiki de bu miktar bu şehrin takımı adına az bir meblağdır.  Tekirdağ Ak Parti MYKY Üyesi ve Milletvekili Mustafa Yel’in girişimleri ile Spor Totodan gelen 500 bin TL bedeli bize gelmeyecektir. 500 bin tl ise SGK, Maliye ve temliklere gidecektir.Bilindiği üzere 80 bin TL‘ye takımın hiçbir şekilde masrafları karşılanamaz. Bunun içinde takıma gönül vermiş kişilerin ve Tekirdağ halkının şehrinin takımına maddi manevi destek olması gerekiyor. Biz elimizden geldiğince her türlü yardımı takımımıza yapacağız.Eğer biz bu takıma gönül verdiysek sonuna kadar her ne olursa olsun zor şartlarda bile yanında olacağız. Bizim tek temennimiz sadece biz değil Tekirdağ halkı da yanımızda olsun.

Tekirdağspor Düştü, Bundan Sonrası İçin Ne Düşünüyorsunuz?

Bu takım zaten biz geldiğimizde düşmüştü. Denizde boğuldu boğulacaktı. Biz bu takımın başına geldik. Belki bir gemi gelir takımın elinden tutar,düştüğü durumdan kurtarır dedik ama olmadı. Tüm çabalarımıza rağmen takımımızı ligde tutamadık. Her işte bir hayır vardır derler.  Bal ligine düşmemiz gelmeyen yardımların, sahip çıkılmayan bir takımın küllerinden tekrardan doğmasına sebep olacaktır. Gelecek Sezon Bal ligine selam verip 3.Lige geri döneceğiz.

Halkımızın Osmaniye maçından sonraki tepkileri bizleri mutlu etti.Aynı zamanda duygulandırdı da taraftarımız sağolsun bizlere destek veriyor. Kimsenin endişesi olmasın, biz bu takımı bırakmaya değil, büyütmeye geldik.Futbol tarihinde ender görülen bir olay, bir takım küme düşmüş futbolcular ve yönetime sonsuz destek var.Normalde bir takım küme düşünce yönetimlere oyunculara çok sert tepkiler verilir. Ancak insanlar Tekirdağspor ile ilgili neyin ne olduğunu biliyor.Bu takım ile ilgili gerçekleri görüyor.

Yapılacak olan Tesis konusunda gelişmeler var mı?

Barbaros mahallesinde 13 dönümlük araziye sentetik saha ve tesis yapmayı düşünüyoruz. Tesis bitene kadar Barbaros’ta kalmaya devam edeceğiz.Tesis bitince takımımız ve idari binamız orada olacak. Bal liginedüştüğümüze göre Belediye’nin destek konusunda herhangi bir engeli kalmayacaktır. Artık BelediyelerimizdeTekirdağspor’agereken desteği verecektir.  Önlerinde hiç bir engel kalmadı.

Diğer Spor Branşlarına da Önem Verecekmisiniz?

Tabi ki her spor branşına önem veriyorum.  Spor adına aktivitelerimiz olacak. Şuan düşündüğümüz ve faaliyete geçirmeye çalıştığımız branşlar arasında güreş olacak ve ileriki yıllarda ise bayan futbol ve basketbol takımları olacaktır. Ancak şuanki işimiz bu değil, bu takımı kurumsallaştırmamız lazım. Tekirdağspor takımını olduğu yerden, en üst seviyelere getirmek ilk hedeflerimizdir.Bu takımı layık olduğu yere getireceğiz.Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Tekirdağspor Gazetesini Kurmaktaki Amacınız Nedir?

Tekirdağspor Gazetemiz sadece Tekirdağspor’u değil, Tekirdağda ki tüm spor kulüplerini kapsayan bir proje olacaktır. Tekirdağ da maalesef spora ve amatör sporlara yer verilmediği için bu gazeteyi kurmaya karar verdik. Mesela geçen hafta Çerkezmüsellimspor,  lider Altınova FK spor takımını yendi.Ancak haber yapan hiçbir gazete olmadı. Futbolcu gol atar golünü görmek ister,  takımın hocası galibiyetini görüp mutlu olmak ister.Bunlar önemli konulardır. Kurduğumuz gazetenin amacı ise gençlerimizin ve Tekirdağ halkınınTekirdağspor’adaha güçlüsarılmasını sağlamaktır. Bununiçin böyle bir projeyi hayata geçirmeyi düşündük. Biz iyi bir projeye adım attığımıza inanıyoruz. Kurduğumuz gazete sayesinde vatandaşımızın spora karşı olan bakış açısını güçlendirmek ve birlikte olup el ele verince yapamayacağımız hiç bir işin olmadığını göstermek ve inandırmak için böyle bir gazete çıkardık. Artık spor haberlerini biz yapağız. Halkımızı spordan haberdar edeceğiz.

Gazetede Sadece Spor Haberlerimi Olacak Yoksa Siyaset Haberleri de Olacak mı?

Hayır sadece spor haberleri olacak. Biz gazetemizin adını Tekirdağspor olarak belirledik.  Adında spor geçen başlığın adı altında siyaset haberlerine yer vermek ne kadar doğru olabilir ki? Tekirdağ ve Trakya da siyaset haberlerine hemen hemen her gazete yer veriyor.  Ancak spor ile alakalı bir gazete bulabilmek neredeyseimkansız.. Biz spor eksikliğini gidermek ve herkesin spordan haberdar olmasını sağlamak için böyle bir projeye adım attık. Biz gazetemizde spor ve spor’un her dalından haberlere yer vereceğiz.

Amatör Spor Kulüplerden Alt Yapı Oluşturmayı DüşünüyorMusunuz?

Önümüzdeki sezon Trakya ağırlıklı takım oluşturmaya çalışacağız. Şuan takımımızda ne alt yapı ne de başka bir şey yok ama olacak. Biz bu takımı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız.  Tekirdağ’ı seven ve şehir takımına manevi ve maddi destek veren kişiler oldukça biz bu takımın her zaman yanında olacağız.  Biz şehrimizi seviyoruz, takımımızı seviyoruz.  Biz takıma her türlü alt ve üst yapıyı hazırlayacağız. Hedeflerimiz büyük..

Pilot Takım Düşünceniz Var Mı?

Bal liginde pilot takımın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Fakat eğer ki böyle bir şey düşünürsek pilot takım olarak 100.yıl spor olabilir. Kurumsallaşmış amatör spor kulübü kimse onu pilot takım olarak görebiliriz

Son zamanlarda Altınova FK da var ama o biraz daha 100.yıl sporun devamı gibidir. Mesela süper ligde mücadele eden Konyaspor’un pilot takımı Anadolu Selçukluspor 2.ligde mücadele ediyor Trabzonspor’un pilot takımı 1461 Trabzon 3.ligde mücadele ediyor ama bu saydığım takımlar süper ligde boy gösteriyor. Bizim o mevkilere gelmemiz için önümüzde uzun bir yol var.

Tekirdağspor Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş gibi kulüplerin pilot takımı olabilir mi?

Bal liginde olduğumuz için onu yapamayız ama eğer ligde kalsaydık bunu rahatlıkla yapabilirdik. Çünkü Tekirdağspor da o çaba ve hırs var. Tekirdağspor’un bu sene ki şanssızlığı malum..  Takımın başına gelen yöneticiler takıma bir şeyler katıp ileri taşıyacağına, takımı daha çok geriye doğru itti.  Bir işi severek yapmak demek o işte başarı elde etmek demektir. Biz Takımın başına geldiğimizden beri takım yararına birçok faaliyet gerçekleştirdik. Kısa zamanda güzel işler yaptık ve tekrardan belirtiyorum ‘’ Tekirdağspor’u süper lige çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışacağız.’’  Bir düşer bin kalkarız.

Tekirdağspor’u Markalaştırma Amacınız Var Mı?

Elbette markalaştırma gibi amacımız var. Örnek verecek olursam ‘Ünlü bir sanatçı Tekirdağspor atkısıyla, formasıyla resim çekilip bunu kendi sosyal medya hesabında paylaşırsa Tekirdağspor marka olma yolunda yol alır.’ Biz Tekirdağspor’u markalaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Tekirdağ deyince nasıl akıllara Köfte, Peynir Helvası ve Rakı geliyorsa bundan sonrada bu üçlünün yanına Tekirdağspor’u da ekleyeceğiz.

Sizin Döneminizden Bu Yana Tekirdağspor’ a En Çok Desteği Kim Verdi?

Şimdiye kadar bize en çok yardımı ve desteği olan isimler Mustafa Yel ve Ekrem Eşkinat’tır. Ayrıca Kocaelispor ve Tepecikspor maçlarında gidiş geliş otobüslerini temin ayrıcaÇorum ve Osmaniye maçlarımızda Atatürk havaalanına gidip gelişlerimiz ve son olarak Şanlıurfa Karaköprü deplasmanına otobüs temin eden Kadir Albayrak’tır.Bilindiği gibi tesislerden antremanlara şehiriçinde kullanabilmemiz için minibüs giydirilmiştir.

Başka da herhangi bir siyasi isimden destek görmedik basında veya medya da destek verdik diyenler olabilir fakat siyasi olarak bu üç isimden başka destek veren yok.

Gelecek sezonda inşallah tüm başkanlarımızdan destek alacağımızı düşünüyorum.

Ayrıca benim siyasetle işim olamaz kim destek verirse başımızın üstünde yeri var bir kulüp başkanı siyaset yapmaz.

Sezon Başındaki Kadro Eğer Devre Arasında Gitmeseydi Takım Ligde Kalırmıydı?

Kesinlikle kalırdı hatta playoff bile oynayabilirdik. ElazizBelediyespor örneğini görüyoruz. İlk yarıda bizim gibi düşmeme mücadelesi veriyordu.Ancak ligin 2.yarısından itibaren playoff hedefli bir takıma dönüştü. Bizde onlar gibi olabilirdik. Ancak istenmeyen durumlar bizim maalesef bu duruma getirdi.

Bu takım ilk yarıda 5’e 2 antreman yapmamış, çocuklar çalıştırılmamış. İlk defa Bülent hocamız tarafından Tekirdağspor oyuncuları 5’e 2 çalışma yaptı. Hatta bazı oyuncularımız bize ‘’Biz ilk yarıda hiçbir şey yapmamışız yeni yeni antremanyaptığımızı anlıyoruz.’’ dediler. Bu takım, takım elbise ile antremana gelen hocayla çalışmış. Takımın halini buradan anlayabiliriz.

Son Olarak Ne Söylemek İstersiniz?

Ben bu şehirde para kazanıyorum. Mutlaka bunun bir karşılığı olmalı ve bunu Tekirdağspor’a başka olarak yaptım. Bu şehirde ekmek yiyen iş adamları da bu takıma sahip çıkmalıdır.Kimse merak etmesin Tekirdağspor tesisleri ile alt yapısı ve üst yapısı ile Trakya da en gözde takım olacaktır. Kendi kaynaklarını yaratıp, kasasında para olan borçsuz bir kulüp olacaktır. Ayrıca Tekirdağspor, sporun her branşında olacaktır. Tabi bunu halkımız ile hep beraber başaracağız.

Yönetimimize teknik heyetimize ve futbolcu kardeşlerimize en zor gününde destek veren taraftarımıza çok teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle…

www.tekirdagsporhaber.com

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1029 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85575.8791
Euro6.56606.5923
Saat
Anket
Tekirdağ spor 3. Lige Çıkabilirmi?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 8°
Sponsor Reklamlar